Czy kredyt odnawialny to dobre wyjście awaryjne? Są także alternatywy.

Kredyt odnawialny w rachunku to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które co jakiś czas mają problem z dopięciem domowego budżetu. Mając kredyt odnawialny możemy w razie potrzeby wydawać więcej niż zarabiamy oczywiście w granicach określonego limitu.

Aby otrzymać taki kredyt musimy mieć przelewane na konto wynagrodzenie bo to właśnie ono stanowi jedyne zabezpieczenie takiego kredytu. Nie potrzebujemy więc poręczycieli czy innych zabezpieczeń. Gdy bank wyda nam zgodę na limit w koncie możemy w razie potrzeby zadłużać się. Nie masz szans na kredyt w banku? Nic straconego! Porównaj pożyczki pozabankowe online i otrzymaj pierwszą gotówkę – nawet za darmo!

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo gdy potrzebujemy wydać więcej pieniędzy, niż aktualnie posiadamy nie musimy chodzić do banku, składać wniosków i czekać na decyzję. Po prostu idziemy do sklepu, kupujemy to co potrzebujemy i płacimy kartą albo wcześniej idziemy do bankomatu czy kasy i płacimy gotówką. Przy kredycie odnawialnym odsetki pobierane są tylko wtedy gdy korzystamy z kredytu, nie ma tu żadnych stałych rat.

Dodatkowo niektóre banku pozwalają na „długotrwałe zadłużanie się”. Limit odnawia się automatycznie co rok nawet jeśli jest nie spłacany. Warto podkreślić że tak dzieje się tylko w niektórych bankach bo zdecydowana większość odnawia limit na kolejny okres jeśli saldo jest dodatnie.

Kredyt odnawialny dzięki swojej konstrukcji nie jest drogi, bo płacimy tylko wtedy gdy jesteśmy na minusie. Dodatkowo w międzyczasie wpływają nam na konto różne pieniądze dzięki czemu podstawa do naliczania odsetek jest jeszcze niższa. Oczywiście kredyt odnawialny ma swoje ograniczenia. Przydzielany limit to najczęściej sześciokrotność miesięcznego wynagrodzenia. Więcej ofert kredytowych oraz pożyczek znajdziesz w serwisie Aspozyczki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *