Płatności mobilne na koncie bankowym w BZ WBK już w lipcu

Jeżeli więc drogi konsumencie posiadasz kartę debetową jako pierwszy będziesz mógł skorzystać z tej możliwości już latem.

Już od jakiegoś czas banku mocno angażuje się w pracę nad umożliwieniem mobilnych płatności zbliżeniowych. Wszystko to związane będzie z innowacyjną technologią HCE. Proces jest już dalece posunięty. Z początkiem najcieplejszych dni konsumenci BZ WBK będą mogli płatności dokonywać telefonem, oczywiście jeżeli posiadają kartę debetową (sprawdź porównanie kont osobistych). Wiadomość jest trochę gorsza dla użytkowników kart kredytowych. Dla nich metoda zostanie wprowadzona jesienią. Taką informacją podzielił się Tadeusz Kościński, osoba odpowiadająca za strefę kart płatniczych w BZ WBK.

Warto wspomnieć coś pokrótce o samej technologii HCE. System pozwala na dokonywanie płatności za pomocą telefonu komórkowego, smartfona w sposób analogowy tak samo jak karta zbliżeniowa. Any wszystko spełniało swoja rolę potrzebujemy jedynie takie smartfona, który będzie miał wbudowany moduł bezstykowy. Dodatkowym wymogiem jest system Android.

Czy darmowy rachunek w banku rzeczywiście jest bezpłatny? Więcej na www.topkontabankowe.pl

Jak podaje BZ WBK płatności HCE będą dostępne dla posiadaczy MasterCard oraz Visa. Stanowisko przestawił Tomasz Niewiedział, który na co dzień pod swoim kierownictwem ma bankowość internetową i mobilną właśnie w BZ WBK.

Dodał także, że transakcje mogą być wykonywane nawet w trybie offline. Jeśli więc nie posiadamy dostępu do sieci również będziemy mogli tego rodzaju płatności dokonać.

Z technologii HCE obecnie korzystna także Pekao, rozwiązanie zostało przygotowane przy współpracy z MasterCard. Getin Noble Bank natomiast przeprowadził pomyślne testy z Visą.

Wielu z nas z pewnością irytuje się kiedy trzeba wyszukać drobne w portfelu. Wyciąganie wszystkich dokumentów nie jest komfortowe. Płacenie przy kasie często przysparza problemów. Okazuje się, że wszystko to zostanie wyparte przez nowe technologie. Przyszłość puka do drzwi i to od nas, konsumentów zależy jak szybko zmiany posuną się dalej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *